informacija gestų kalba INFORMACIJA LENGVAI SUPRANTAMA KALBA

PIRMOKĖLIŲ IŠVYKA Į PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO VALDYBĄ

Paskelbta: Trečiadienis, 31 gegužės 2023

Gegužės 30 d. 1c klasės mokiniai pirmokėlio Granto tėvelių iniciatyva lankėsi Šiaulių apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje Zokniuose. Valdybos darbuotojai mokinius supažindino su gaisrinių mašinų istorija, pademonstravo mašinų įrangą, papasakojo apie ugniagesio profesiją, paaiškino, kokias savybes mokiniai turi savyje ugdytis, jei norėtų ateityje pasirinkti šią profesiją. Pirmokėliai sužinojo, kad, norint tapti ugniagesiu, reikia ne tik sportuoti, stiprinti savo fizinę sveikatą, ugdytis valią, ištvermę, bet ir gerai mokėti matematiką (reikės apskaičiuoti vandens kiekį, reikalingą gaisrui gesinti), puikiai skaityti žemėlapius, kad laiku gebėtų atvykti į nelaimės vietą bei turėti daug kitų žinių, gebėjimų ir įgūdžių.

Išvykos metu mokiniai apžiūrėjo ugniagesių darbo kabinetus, mokymo klasę, kitas tarnybines patalpas. Vaikai sužinojo, kaip perduodama informacija nelaimės atveju, išsiaiškino, kad ugniagesiai kiekvieną dieną gilina žinias mokymo klasėje, stiprina savo sveikatą, ištvermę, komanda budi darbo vietoje visą parą.

Ypač mokinukams buvo smalsu išgirsti mokomąjį aliarmo signalą, pasėdėti gaisrinėje mašinoje, aidint mašinos sirenai ir mirksint švyturėliui važiuoti į improvizuotą nelaimės vietą.

Darbuotojų surengtoje viktorinoje pirmokai pasakojo, kam jau yra tekę buityje gesinti gaisrą, kviesti pagalbą, aiškinosi, kokių saugos priemonių reikia imtis, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų. Už aktyvų dalyvavimą viktorinoje bei išvykoje valdybos darbuotojai pirmokėlius apdovanojo atminimo suvenyrais ir saldžiaisiais prizais bei pakvietė mokinukus kartu su tėveliais atvykti į renginį „Stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos“, kurios vyks birželio 15 - 16 d. nuo 9.00 val. Lakūnų g. 2 (Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-oji komanda). Ten vaikai galės dalyvauti ir jiems skirtuose užsiėmimuose, bus vaišinama gardžia koše.

Pirmokėliai ir mokytojos nuoširdžiai dėkoja Granto seneliui, tėveliams ir kitiems valdybos darbuotojams už puikų priėmimą, suteiktas žinias bei teigiamas emocijas.

Mokytojos G. Kančelskytė, D. Popovienė

Friday the 19th - Romuva.

Pagalbos su negalia iškvietimas