informacija gestų kalba INFORMACIJA LENGVAI SUPRANTAMA KALBA

PAŠNEKESIAI „PERSKAIČIAU AŠ, SKAITYK IR TU“

Paskelbta: Penktadienis, 15 rugsėjo 2023

Siekiant gerinti mokinių skaitymo įgūdžius bei kelti skaitymo prestižą, progimnazijos bibliotekoje organizuotas susitikimas-pašnekesiai „Perskaičiau aš, skaityk ir tu“ su 6c klasės mokiniais ir jų auklėtoja Asta Venskiene. Susitikimo metu diskutuota apie knygas, kalbėta apie elektronines bei audio knygas, mokiniai dalinosi mintimis apie knygų naudą, ką kiekvienam iš jų teikia skaitymas.

Daug dėmesio skirta kriterijų aptarimui, pagal kuriuos mokiniai išsirenka knygą. Didžioji dalis šeštokų knygą renkasi pagal viršelio išvaizdą, puslapių skaičių ir leidinio anotaciją. Bibliotekininkė pristatė mokiniams „Penkių pirštų“ automatinės atrankos metodą knygos ieškojimui ir paskatino juo pasinaudoti, norint išsirinkti skaitysimą knygą.

Vėliau mokiniams buvo pristatytos paauglių trejetuko Metų knygos. Šeštokai iš knygos viršelio ir jos pavadinimo pabandė atspėti kūrinio tematiką ir pagrindinę minti. Prieita išvados, kad leidinio viršelis ir pavadinamas daug ką pasako apie kūrinį.

Susitikimo metu mokiniai pristatė savo skaitomas knygas, skaitė jų ištraukas, santraukas, dalinosi mintimis, kodėl išsirinko būtent šį kūrinį, kodėl rekomenduoja jį perskaityti klasės draugams.

Smagu, kad susitikimo pabaigoje beveik visi 6c klasės mokiniai „prisipažino“, kad vis dėlto skaito knygas, kad supranta jų teikiamą naudą, nors kartais ir nenori to pripažinti. Džiaugiuosi klasės auklėtojos iniciatyva organizuojant šį susitikimą.

Bibliotekininkė

Sunday the 21st - Romuva.

Pagalbos su negalia iškvietimas