informacija gestų kalba INFORMACIJA LENGVAI SUPRANTAMA KALBA

4-5 MOBILUMO DIENOS LIETUVOJE. NORDPLUS PROJEKTAS "THINK GREEN – WORK STEAM"

Paskelbta: Penktadienis, 11 lapkričio 2022

2022 m. lapkričio 10 dieną mokiniai pradėjo dieną treniruodami savo kūno raumenis – dalyvavo išmanioje fizinio ugdymo pamokoje „SmartFit", kurią vedė fizinio ugdymo mokytojai Mantas Bakas ir Violeta Budrienė.
Antroji pamoka – matematinės kūrybinės dirbtuvės „Šiauliai: duomenys, skaičiai ir faktai" su matematikos mokytoja Jurgita Meškauskiene. Matematikos pamokos metu mokiniai ne tik mokėsi spręsti lygtis, skaičiuoti, atlikti įvairius aritmetinius veiksmus, bet ir sužinojo įdomių faktų apie Šiaulius.
Trečioji pamoka – tiriamoji edukacija STEAM laboratorijoje „Vandens kelionė" su matematikos mokytoja Daiva Lukšiene.
Po to, projekto dalyviai keliavo į Šiaulių fotografijos muziejų, kuriame sužinojo kas yra fotografija, kokios medžiagos ir priemonės buvo naudojamos anksčiau gaminant nuotraukas ir kaip jos laikui bėgant keitėsi ir tapo žmogui ir aplinkai draugiškesnės bei tvaresnės. Muziejuje mokiniai taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Fotograma – šešėlinio vaizdo drama". Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gamino fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be kameros. Mokiniai naudodami laboratorijoje esančias priemones kūrė savo kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Po to, išryškino jas specialiuose tirpaluose ir gavo savo sukurtas nuotraukas.
Grįžę iš muziejaus projekto dalyviai susirinko visi drauge į bendrą, paskutinę veiklą mokykloje – draugystės popietę. Šią popietė pradėjo progimnazijos direktorė Stanislava Prazauskienė savo šiltu sveikinimu projekto dalyviams. Šokio mokytoja Daiva Riškienė nuotaikingai pristatė ir visus išmokė net 3 lietuvių liaudies šokius. Muzikos mokytoja Simona Spranaitytė su projekto dalyviais surengė kūno perkusijos dirbtuves. Skambant populiariai muzikai visi " grojo" rankomis, kojomis, spragsėjo. Mokinių tarybos narė Smiltė visus subūrė „flash mob'ui". Salės oro temperatūrą pakėlė temperamentingas „Despacito" šokis. Estijos delegacijos nariai draugystės ryšius stiprino žaidimais „Ledkalnis" ir „Sugedęs telefonas". Telefono žinutę reikėjo pirštu nupiešti draugui ant nugaros. Ar kada bandėte nupiešti savo „selfie"? Projekto dalyviai, drauge su neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Irma Rimkevičiene, skambant linksmai muzikai ir vaikų juokui, tai padarė. Geografijos mokytoja Jūratė Paulauskienė mokinius įtraukė į linksmą ir aktyvų žaidimą „Užsklanda nusileidžia. Ar tikrai mane pažįsti?". Popietę vainikavo draugystės medžio dekoravimas, kurį projekto dalyviai papuošė nuspalvintu savo delno atspaudu.
2022 m. lapkričio 11 dieną – paskutinę projekto mobilumo dieną projekto dalyviai su liūdesiu atsisveikino su savo draugais, palinkėjo vieni kitiems sėkmės, saugios kelionės ir išlydėjo į Estiją.
Visos savaitės metu mokiniai aplankė daug įvairių objektų Šiaulių ir Vilniaus miestuose, dalyvavo skirtingose edukacijose, pamokose bei veiklose, kurių metu įgavo naujų žinių ir patirties, kuri reikalinga suprasti kas yra tvari aplinka, kokiu tikslu ir kaip reikia tausoti gamtą bei jos išteklius, perdirbti medžiagas, pavartoti jas antrą kartą.
Projekto vykdytojos Indrė Gailienė ir Rita Nemanienė nuoširdžiai dėkoja Šiaulių „Romuvos" progimnazijos administracijos komandai – direktorei Stanislavai Prazauskienei, pagrindinio ugdymo skyriaus vedėjai Irenai Akmenskienei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Linai Senkuvienei, pradinio ugdymo skyriaus vedėjai Editai Puzarienei, neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėjai Irmai Rimkevičienei už projekto veiklų koordinavimą ir sklandų jų vykdymą. Ačiū, projekto autorei, pradinių klasių mokytojai Laurai Palivonienei už iniciatyvą ir projekto koordinavimą, progimnazijos anglų kalbos mokytojoms, kurios talkino pamokų metu ir vertėjavo, muzikos, šokio ir technologijų mokytojoms už nuotaikingas veiklas, kūrybiškas idėjas ir dizainą bei visiems kitiems „Romuvos" progimnazijos mokytojams prisidėjusiems prie projekto „Think GREEN – Work STEAM" vykdymo ir veiklų organizavimo. Ir žinoma, dėkojame progimnazijos penktokių grupei - šauniausiems mūsų projekto dalyviams ir jų tėveliams už įsitraukimą ir dalyvavimą projekte.
Indrė Gailienė

Friday the 19th - Romuva.

Pagalbos su negalia iškvietimas