informacija gestų kalba INFORMACIJA LENGVAI SUPRANTAMA KALBA

KELIONĖ Į KURTUVĖNUS

Paskelbta: Antradienis, 06 birželio 2023

Birželio 5 d. 1c klasės mokinukai aplankė Kurtuvėnų miestelį, įsikūrusį Kurtuvėnų regioniniame parke. Ten pirmokėlius pasitiko edukacinio užsiėmimo „Laimės pasagėlė“ organizatorė. Ji atsinešė „paslaptingą“ laišką, kuris sudomino mokinius bei pakvietė mažuosius leistis į žaismingą kelionę po buvusią dvaro sodybą ir surasti paslėptą pasagėlę. Kiekvienas mokinukas gavo senovinį žemėlapį su nuorodomis, kurios padėjo keliauti Kurtuvėnų dvaro pažintiniu taku, surasti reikiamus objektus ir juose paslėptus informacinius ženklus. Įveikę visas kliūtis, susipažinę su dvaro teritorijoje išlikusiais pastatais bei kitais lankytinais objektais, vaikai atrado dingusią pasagėlę ir nusprendė ją parsivežti į klasę, kad ji neštų visiems sėkmę ir laimę. 

Išsiaiškinę pasagos paskirtį, mokiniai aplankė ir Kurtuvėnų žirgyną. Patyrusių trenerių padedami, mokėsi taisyklingai užsėsti ant žirgo, pajusti, kaip jis juda, kaip raitelis aukštai sėdi.

Vėliau, numalšinę troškulį ir pasistiprinę, dvaro parke esančioje poilsiavietėje žaidė judriuosius žaidimus, stebėjo parko augaliją, rinko vėjo nulaužtas sausas medžių šakas ir ruošė laužą artėjančiai Rasos - lietuvių vasaros saulėgrįžos - šventei.

Įsimintinas žygis Kurtuvėnų dvaro pažintiniu taku padėjo mokiniams patobulinti bendrąsias ir dalykines kompetencijas, geriau suprasti bei pažinti krašto praeitį, saugoti senolių paliktas vertybes, praturtino žodyną naujais žodžiais: dvaras, svirnas, ratinė, oficina, kumetynas, kalvis ir kt., pagilino supratimą, kaip svarbu mokėti įgytas žinias taikyti praktinėje veikloje. Išvykoje patirtus įspūdžius pirmokėliai pavaizdavo surengtoje piešinėlių parodėlėje.

Mokytojos G. Kančelskytė, D. Popovienė

Friday the 19th - Romuva.

Pagalbos su negalia iškvietimas