informacija gestų kalba INFORMACIJA LENGVAI SUPRANTAMA KALBA

ETWINNING PROJEKTO „GREEN PLANET" BAIGIAMASIS NUOTOLINIS SUSITIKIMAS

Paskelbta: Ketvirtadienis, 30 gegužės 2024

Nuo pat savo egzistavimo pradžios žmogus gyveno gamtos apsuptyje, naudodamasis visomis jos dovanomis. Saugoti planetą „Žemę", mūsų visų namus, yra problema, kuri turi rūpėti mums visiems, tiek suaugusiems, tiek vaikams. Projekto tikslas buvo supažindinti vaikus su aplinkos tvarumu, mokyti juos suprasti žmogaus veiksmų pasekmes aplinkai ir skatinti tvarų gyvenimo būdą, kad jie taptų tikrais aplinkosaugininkais. Projekto metu dalyviai iš Rumunijos, Turkijos, Lenkijos, Graikijos, Ispanijos, Kroatijos, Moldovos Respublikos, Lietuvos, Albanijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos, Armėnijos, Gruzijos ir Portugalijos aktyviai įsitraukė į įvairias veiklas, skirtas aplinkos apsaugai. Visos projekto veiklos ne tik prisidėjo prie aplinkos gražinimo, bet ir padėjo vaikams suprasti, kaip svarbu saugoti ir puoselėti gamtą. Be to, mokiniai rinko perdirbamas medžiagas, tokias kaip popierius ir P.E.T., ir kūrė dekoratyvinius objektus. Tai skatino juos ne tik rūpintis aplinka, bet ir ugdyti kūrybiškumą bei vaizduotę.
Etwinning projekto „Green Planet" metu buvo organizuojami švietimo seminarai ir diskusijos apie neigiamą žmogaus aplaidumo poveikį gamtai. Šių renginių metu mokiniai įgijo žinių apie tai, kaip jų kasdieniai veiksmai gali paveikti aplinką, ir kaip jie gali prisidėti prie jos apsaugos. Be to, projekto veiklos skatino mokinių komandinį darbą, sprendimų priėmimo įgūdžius ir kritinį mąstymą.
Svarbi projekto dalis buvo ir informacinių technologijų (IKT) įgūdžių tobulinimas. Mokiniai mokėsi naudotis kompiuteriais ir kitomis technologijomis edukaciniais tikslais, suvokdami šių įgūdžių svarbą šiuolaikiniame pasaulyje. Kalėdų laikotarpiu – mokiniai jungėsi nuotoliu ir sveikino vieni kitus su žiemos šventėmis. Siuntė vieni kitiems sveikinimo atvirutes. Taip pat buvo tobulinami jų kalbos įgūdžiai, skatindami tarptautinį bendravimą ir kultūrų pažinimą.
Projekto pabaigoje vyko nuotolinis baigiamasis susitikimas, kuriame dalyvavo Šiaulių „Romuvos" progimnazijos mokytoja Laura Palivonienė. Susitikimo metu buvo aptartos apibendrinamosios projekto veiklos ir pasiekti rezultatai, taip pat buvo dalijamasi įžvalgomis ir patirtimi, siekiant toliau plėtoti ekologinį sąmoningumą tarp ugdytinių.
Etwinning projektas „Green Planet" parodė, kad sujungus pastangas galima pasiekti reikšmingų rezultatų aplinkos apsaugos srityje ir ugdyti atsakingą, tvarų požiūrį į gamtą nuo mažens. Dalyvių įsitraukimas ir entuziazmas rodo, kad jaunoji karta yra pasirengusi rūpintis mūsų planeta ir saugoti jos išteklius ateities kartoms.

Mokytoja Laura Palivonienė

Monday the 17th - Romuva.

Pagalbos su negalia iškvietimas