informacija gestų kalba INFORMACIJA LENGVAI SUPRANTAMA KALBA

RESPUBLIKINĖ HIBRIDINĖ BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ 5-8 KLASIŲ MOKINIŲ KONFERENCIJA „MŪSŲ ISTORIJA – MŪSŲ ATEITIS“, SKIRTA LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO 35-MEČIUI PAMINĖTI.

Paskelbta: Pirmadienis, 10 kovo 2025

Pasitinkant Kovo 11-ąją Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje, bendradarbiaujant su Šiaulių švietimo kompetencijų centru, vyko Respublikinė hibridinė bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių konferencija „Mūsų istorija – mūsų ateitis“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 35-mečiui paminėti.

Konferencijoje dalyvavo mokiniai iš įvairių Lietuvos regionų, kurie gvildeno temas, susijusias su istorija, laisvės kovomis, kultūros paveldu ir istorinių asmenybių įtaka. Mokiniai pristatė pranešimus tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu, ir kiekvienas jų prisidėjo prie pamąstymų apie Lietuvos praeitį ir jos sąsajas su dabartimi bei ateitimi.

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos atstovai pristatė pranešimus apie reikšmingus istorinius faktus, etnografinius kostiumus, 3D modeliavimą istorijoje ir tautinių šokių svarbą, pabrėždami, kaip kultūrinis paveldas formuoja tautinį identitetą. Šiaulių r. Kužių mokyklos mokiniai analizavo partizanų kovas, o Šiaulių „Rasos“ progimnazijos atstovai nagrinėjo laisvės kovotojų gyvenimo akimirkas, išryškindami jų drąsą ir pasiaukojimą. Panevėžio r. Dembavos progimnazijos mokiniai dalijosi šeimos istorija apie kovas už laisvę, siekdama parodyti, kaip asmeninės patirtys susipina su šalies istorija. Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos mokinė pristatė dzūkiškų bandų kepimo tradiciją, iliustruodama, kaip etnokultūriniai papročiai perduodami iš kartos į kartą ir stiprina tautinę savimonę. Kitos mokyklos, tokios kaip Kauno Senamiesčio progimnazija, Šilutės Pamario progimnazija, Šiaulių Dainų progimnazija, ir Radviliškio r. Pažinimo licėjus, tyrinėjo įvairias svarbias istorines temas – nuo Kauno Laisvės alėjos istorijos ir Vilko vaikų likimų Mažojoje Lietuvoje iki Romo Kalantos aukos už laisvę ir mados pokyčių per kartas. Šiaulių Gegužių progimnazija nagrinėjo Kovo 11-osios minėjimo tradicijas, o Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla analizavo Antikos pėdsakus Lietuvoje ir jų įtaką šalies kultūrai.

Konferencija mokiniams ne tik suteikė galimybę gilinti istorines žinias, bet ir lavino jų mokslinį mąstymą bei gebėjimą kritiškai vertinti istorinius įvykius. Tai buvo ir puiki proga ugdyti svarbias kompetencijas – viešojo kalbėjimo, komunikacijos, tyrinėjimo bei skaitmeninių technologijų panaudojimo.

Šis renginys buvo dar vienas žingsnis ugdant atsakingą, pilietišką ir savo istoriją vertinantį jaunimą, kuris savo žiniomis ir idėjomis formuos rytojaus Lietuvą. Tikime, kad šie jauni žmonės, įkvėpti savo šalies praeities, kurs tvirtą ir išdidų ateities pamatą.

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos istorijos mokytojos Vitalija Šukienė ir Diana Norkaitienė

Friday the 21st - Romuva.

Pagalbos su negalia iškvietimas