Gegužės 14 d. Šiaulių techninės kūrybos centre vyko miesto 3–4 klasių mokinių mokslo maratonas „Misija: Kepler-452b“, kuriame dalyvavo ir trys Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokinės – Alija Barvainytė (3a), Luknė Šilerytė (3b) bei Luknė Kačerauskaitė (4a).
Renginio metu mokinės leidosi į pažintį su kosmoso paslaptimis – sužinojo, kas yra egzoplanetos, kaip mokslininkai ieško planetų už Saulės sistemos ribų ir kuo išskirtinė laikoma Kepler-452b planeta. Vaikai diskutavo apie gyvybei tinkamas sąlygas, vandens svarbą bei galimybę atrasti gyvybę kituose pasauliuose.
Didelio susidomėjimo sulaukė praktinė STEAM užduotis, kurios metu komandos kūrė specialias nusileidimo kapsules „astronautams-kiaušiniams“. Mokinės konstravo, kūrė parašiutus, rinkosi tinkamiausias medžiagas ir bandė užtikrinti saugų kapsulių nusileidimą.
Veiklose netrūko kūrybiškumo, bendradarbiavimo ir smalsumo. Mergaitės aktyviai diskutavo, ieškojo geriausių sprendimų, analizavo savo bandymų rezultatus ir pasijuto tikromis jaunosiomis mokslininkėmis.
Mokytoja Greta Vaškytė