STEAM veiklos VU Šiaulių akademijos STEAM centre

Balandžio-gegužės mėnesiais 5-8 klasių mokiniai turėjo galimybę mokytis kitaip – per patirtį, tyrinėjimą ir gyvą pažinimo džiaugsmą. Įvairių klasių mokiniai aktyviai lankėsi VU STEAM centre, kur jų laukė įdomios, įtraukiančios ir atradimų kupinos veiklos. Čia mokiniai ne tik stebėjo, bet ir patys tyrinėjo, eksperimentavo, kėlė klausimus bei ieškojo atsakymų kaip tikri jaunieji mokslininkai.

Veiklų metu mokiniai klaidžiojo „Veidrodžių labirinte“, tyrinėjo dirvožemį, susipažino su mus supančiomis dalelėmis, kitaip pažvelgė į popieriaus gamybą ir savybes, aiškinosi natūralių konservantų poveikį, išbandė didinimo prietaisus bei tyrinėjo akies modelį ir kt. Kiekviena veikla suteikė galimybę patirti atradimo džiaugsmą, mokytis per praktiką ir patiems įsitikinti, kad mokslas gali būti įdomus, netikėtas ir kupinas emocijų.

STEAM užsiėmimai padėjo mokiniams stiprinti smalsumą, kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir bendradarbiavimo įgūdžius. Patyriminis mokymasis skatino drąsiau kelti klausimus, ieškoti sprendimų ir labiau pasitikėti savo gebėjimais.

Informaciją parengė karjeros specialistė Violeta Biliūnienė