Karjeros konsultantas

Specialieji reikalavimai

1. Karjeros konsultanto pareigybei keliami kvalifikaciniai reikalavimai:
1.1. turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilyginamą išsilavinimą;
1.2. karjeros konsultantas privalo būti susipažinęs su ugdymo karjerai sritį reglamentuojančiais teisės aktais;
1.3.gerai mokėti naudotis interneto naršykle, elektroninio pašto programa, MS Office ar kitais progimnazijos veikloje naudojamais programiniais paketais ir gebėti taikyti informacines technologijas savo darbe;
1.4. gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti teisės aktais nustatytų valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų reikalavimus;
1.5. turėti psichologijos pagrindus;
1.6. žinoti ir išmanyti darbuotojų saugos ir sveikatos, gaisrinės saugos, elektrosaugos reikalavimus;
1.7. pagal kompetenciją taikyti savo darbe ugdymą reglamentuojančius teisės aktus;
1.8. planuoti ir organizuoti savo veiklą, spręsti iškilusias problemas ir konfliktus, dirbti komandoje;
1.9. gebėti kaupti, sisteminti, apibendrinti informaciją ir rengti išvadas.
2. Karjeros konsultantas savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, progimnazijos nuostatais, darbo tvarkos taisyklėmis, bendruomenės narių elgesio ir etikos normomis, ugdymo planais, profesinio orientavimo konsultanto pareigybės aprašymu, progimnazijos direktoriaus įsakymais ir kitais ugdymą reglamentuojančiais teisės aktais.

Funkcijos

3. Organizuoti profesinį veiklinimą pagal SKU modelį: pažintinius vizitus, renginius, ekskursijas, susitikimus su švietimo įstaigų atstovais, darbdaviais ir kitais asmenimis.
4. Lydėti mokinius į ugdymo karjerai renginius.
5. Teikti asmenines ir grupines konsultacijas karjeros klausimais mokiniams ar jų tėvams.
6. Fiksuoti progimnazijos veiklos ir SKU Google kalendoriuose ugdymo karjerai renginius; vykdyti jų viešinimą progimnazijos svetainėje, pagal galimybes kituose informaciniuose leidiniuose.
7. Teikti karjeros planavimui bei vystymui (plėtojimui) reikalingą informaciją mokiniams ir kitai mokyklos bendruomenei – pasitelkiant TAMO, kitas IT informuoti apie dalyvavimo galimybę ugdymo karjerai renginiuose.
8. Supažindinti ir informuoti mokinius, mokytojus, tėvus su mokykloje teikiamomis karjeros paslaugomis, programomis, mokymo formomis, ugdomomis kompetencijomis bei mokymosi sąlygomis; dalyvauti tėvų susirinkimuose, klasių valandėlėse.
9. Teikti I–IV klasių mokiniams pažintinę informaciją apie darbą ir profesijų pasaulį, supažindinti V–VIII klasių mokinius su informacija apie miesto gimnazijas, profesinio rengimo centrą, jų vykdomas mokymo ir studijų programas, priėmimo taisykles; V–VIII klasių mokiniams organizuoti mokymus apie karjeros plano pildymą.
10. Organizuoti bendradarbiavimą su pramonės įmonėmis, profesinio rengimo centru, kitomis institucijomis.
11. Organizuoti ugdymo karjerai renginius progimnazijoje pagal patvirtintą metinį (mėnesio) planą.
12. Dalyvauti rengiant mokinių individualius ugdymosi planus.
13. Vykdyti progimnaziją baigusių mokinių karjeros stebėseną. Organizuoti tradicinius renginius „Kaip tau sekasi, pirmoke?”. Kasmet rugsėjo mėnesį progimnazijos bendruomenei pateikti 8-tokų tolimesnio pasirinkimo statistiką.
14. Dalyvauti progimnazijos metinio plano ir strateginio plano rengime.
15. Bendradarbiaujant su klasių vadovais organizuoti mokinių „Karjeros plano” pildymą.
16. Vykdyti ir kitas su karjeros paslaugomis mokykloje susijusias funkcijas, jeigu tai yra reikalinga sklandžiam karjeros paslaugų sistemos funkcionavimui (progimnazijos svetainės „Ugdymas karjerai” rubrikos priežiūra ir t.t.).
17. Remiantis bendrais karjeros paslaugų sistemos tikslais ir uždaviniais, rekomendacijomis bei progimnazijos poreikiais, organizuoti karjeros paslaugų koordinavimą progimnazijoje. Bendradarbiaujant su mokyklos bendruomene, teikti konsultacijas kitiems mokyklos mokytojams, specialistams ir administracijos atstovams, padėti integruoti ugdymą karjerai į mokomuosius dalykus.
18. Siekiant ugdyti mokinių socialines pilietines kompetencijas, plėtoti progimnazijoje savanorišką mokinių veiklą:
18.1. suburti mokinių savanorių komandą;
18.2. organizuoti savanorių teorinius mokymus, užsiėmimus (pagal poreikius ir galimybes);
18.3. užmegzti ryšius su Šiaulių mieste veikiančiomis savanoriškomis organizacijomis, burti bendrai veiklai;
18.4. aktyviai bendrauti ir bendradarbiauti su SKU socialiniais partneriais, dalyvauti SKU socialinių partnerių organizuojamuose socialiniuose – pilietiniuose renginiuose, akcijose;
18.5. pildyti SKU kalendorių: sekti socialinių partnerių siūlomas veiklas, registruotis ir dalyvauti jose;
18.6. dalyvauti progimnazijoje organizuojamuose renginiuose, akcijose. Organizuoti akcijas;
18.7. organizuoti įvairią savanorišką veiklą progimnazijoje ( pagal poreikius ir galimybes):
18.8. bendrauti ir bendradarbiauti su progimnazijos mokytojais, klasių vadovais organizuojant socialinę – pilietinę veiklą.
19. Karjeros konsultantas veikia šiuo būdu:
19.1. bendradarbiauja ir koordinuoja savo veiklas kartu su administracija;
19.2. iškilus klausimams, į kuriuos atsakyti jis nekompetentingas, pasitelkia į pagalbą kitus švietimo pagalbos specialistus: socialinius pedagogus, psichologus ir kt.;
19.3. ugdymo karjerai procese pasitelkia mokyklos bendruomenę, švietimo pagalbos įstaigas, darbdavius ir jų organizacijas, kitus socialinius partnerius, visuomenines organizacijas, rėmėjus ir kitas suinteresuotas grupes, siekdamas užtikrinti mokinių poreikius atitinkantį ugdymą karjerai.