informacija gestų kalba INFORMACIJA LENGVAI SUPRANTAMA KALBA

SEMINARAS „SKAITMENINĖS INOVACIJOS: MOKYTOJŲ KELIONĖ SU DIRBTINIU INTELEKTU“

Paskelbta: Pirmadienis, 08 sausio 2024

Šiuolaikinė visuomenė bei šiuolaikinis mokinys yra ne tik informacinių technologijų (IT) apsuptyje, bet ir į kasdienybę vis labiau įsilieja dirbtinio intelekto valdomi įrenginiai: išmanieji robotai, išmanios svarstyklės, laikrodžiai, termometrai ir net išmanieji automobiliai bei kiti prietaisai. Mokytojai tikslingai naudodami dirbtinio intelekto priemones gali jas tikslingai pritaikyti ugdomojoje veikloje bei pa(si)lengvinti ugdomąją veiklą.
Mokinių žiemos (Kalėdų) atostogų metu, sausio 4-5 dienomis, Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras organizavo ilgalaikės programos „Dirbtinis intelektas ir skaitmeniniai įrankiai siekiant ugdymo kokybės“ seminarą „Skaitmeninės inovacijos: mokytojų kelionė su dirbtiniu intelektu“. Seminaras vyko Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos bendruomenei. Lektorės, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Laura Palivonienė ir informacinių technologijų mokytoja-metodininkė Rita Nemanienė supažindino seminaro dalyvius su dirbtinio intelekto galimybėmis ir pritaikymo galimybėmis ugdymo procese.
Seminaro „Skaitmeninės inovacijos: mokytojų kelionė su dirbtiniu intelektu“ tikslas - supažindinti pedagogus su dirbtiniu intelektu ir jo taikymu ugdymo procese suteikiant pagrindinių žinių apie dirbtinį intelektą. Mokytojai buvo supažindinti su konkrečiomis DI (AI) priemonėmis ir technologijomis, kurios gali būti naudojamos mokymosi procese. Kūrybiškas mokymasis ir mokymasis su DI - tai pagalba, kuri skatina mokytojus kurti ir pritaikyti mokomuosius įrankius naudojant Dirbtinį Intelektą. Pedagogai pasimokė, kaip panaudoti DI inovacijas skirtingose mokymo ir vertinimo srityse. Seminaro metu, aptariant dirbtinio intelekto programų naudojimą kasdieniniame ugdymo procese, mokytojai susipažino su pateikčių kūrimo programa, įgijo praktinių darbo įgūdžių su DI piešimo įrankių aplikacijomis, video kūrimo ir garso generavimo įrankiais, teksto tikrinimo ir konvertavimo įrankiais bei kalbos supratimo, kalbėjimo skatinimo, kritinio mąstymo skatinimo įrankiais. Aptarė ir išbandė https://chat.openai.com/ galimybes. Puikūs dalyvių atsiliepimai parodė mokymų aktualumą dirbtinio intelekto tema.

Informaciją rengė L. Palivonienė, R. Nemanienė

Tuesday the 14th - Romuva.

Pagalbos su negalia iškvietimas