4a ir 4b VDM klasių nuotykiai Latvijoje – kupina įspūdžių kelionė po Saldų, Kuldygą ir Riežupę

Gegužės  22 dieną 4a ir 4b VDM klasių mokiniai leidosi į nepamirštamą ekskursiją po kaimyninę Latviją. Ankstyvą rytą išvykę iš Šiaulių, vaikai kartu su mokytojomis ir gide Monika keliavo pažinti Latvijos istorijos, kultūros bei gamtos grožio.

Pirmasis sustojimas laukė Salduje, kur mokiniai dalyvavo saldainių „Karvutė“ edukacijoje. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su saldumynų gamybos procesu, išgirsti įdomių istorijų apie tradicinius latviškus saldainius ir, žinoma, paragauti gardžių skanėstų. Ši edukacija sukėlė daug šypsenų ir gerų emocijų.

Vėliau ekskursijos dalyviai keliavo į vieną gražiausių Latvijos miestų – Kuldygą. Šis miestas garsėja savo senamiesčiu, jaukia atmosfera ir įspūdinga architektūra. Kuldyga dažnai vadinama „Latvijos Venecija“, nes per miestą teka Alekšupytės upelis, o senamiestis išsiskiria autentišku istoriniu paveldu.  

Didžiausią įspūdį mokiniams paliko garsusis Ventos krioklys – plačiausias krioklys Europoje. Vaikai grožėjosi gamta, vaikščiojo senosiomis miesto gatvelėmis, klausėsi gidės pasakojimų apie miesto istoriją ir legendas. Kuldygos senamiestis yra išskirtinis dėl savo išsaugotos architektūros ir jaukios atmosferos, todėl ši vieta nepaliko abejingų.  

Kelionės pabaigoje mokiniai apsilankė Riežupės smėlio urvuose. Tai paslaptinga ir įdomi vieta, kurioje vaikai galėjo pamatyti po žeme susiformavusius smėlio tunelius bei išgirsti pasakojimų apie jų atsiradimą. Ekskursija urvuose priminė tikrą nuotykį ir suteikė daug naujų įspūdžių.

Kelionė į Latviją buvo ne tik smagi pramoga, bet ir puiki galimybė mokytis kitaip – keliaujant, tyrinėjant ir atrandant. Ketvirtokai grįžo pavargę, tačiau kupini geros nuotaikos, naujų žinių ir nepamirštamų prisiminimų. Ši išvyka dar ilgai išliks mokinių atmintyje kaip viena gražiausių bendrų klasės kelionių.

Mokytojos Greta Vaškytė ir Ineta Zabarienė