Smurtas ir priekabiavimas – įvairus nepriimtinas elgesys ar jo grėsmė, nesvarbu, ar nepriimtinu elgesiu vieną kartą ar pakartotinai siekiama padaryti fizinę, psichologinę, seksualinę ar ekonominę žalą, ar nepriimtinu elgesiu ši žala padaroma arba gali būti padaryta.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 30 straipsniu, darbdavys privalo sukurti tokią darbo aplinką, kurioje darbuotojas ar jų grupė nepatirtų priešiškų, neetiškų, žeminančių, agresyvių, užgaulių, įžeidžiančių veiksmų, kuriais kėsinamasi į atskiro darbuotojo ar jų grupės garbę ir orumą, fizinį ar psichologinį asmens neliečiamumą ar kuriais siekiama darbuotoją ar jų grupę įbauginti, sumenkinti ar įstumti į beginklę ir bejėgę padėtį.
Apie Jūsų patirtą ar pastebėtą smurtą (fizinį ir psichologinį), priekabiavimą, mobingą galite pranešti:
- rašydami el. p. – pranesk.romuvosprog@gmail.com; pašto dėžutę kuruoja paskirtas
- atsakingas už priešsmurtinę veiklą asmuo – Violeta Biliūnienė, karjeros specialistė, 311 kab.
- tiesiogiai savo vadovams.
- įrengta anoniminė „Skundų dėžutė dėl smurto ir priekabiavimo”, kurią rasite prie visuomenės sveikatos specialisto kabineto, ją administruos asmeniškai įstaigos vadovo paskirtas asmuo – Violeta Biliūnienė, karjeros specialistė.
- Jūsų suteiktos informacijos konfidencialumas bus užtikrintas. Jūsų informacija bus išnagrinėta komisijos ir priimti su tyrimo atlikimu susiję sprendimai.
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija parengė asmenims, nukentėjusiems ar galintiems nukentėti nuo neapykantą kurstančios kalbos arba neapykantos nusikaltimo, skirtą vienalapį lietuvių (siųsti) ir anglų (siųsti) kalba, kuriame pateikiama pagrindinė informacija, kur ir kaip galima pranešti apie neapykantos incidentus ir kokias teises turi nukentėjusieji.