Gegužės 15 dieną 4b VDM klasės mokiniai lankėsi Šiaulių menų mokykloje, kur dalyvavo smagioje ir naudingoje edukacijoje „Sveikuoliški kokteiliai, jų ruošimas, puošimas ir pateikimas”. Šios veiklos metu mokiniai ne tik sužinojo apie sveiką mitybą, bet ir patys gamino gardžius vaisių bei daržovių kokteilius.
Edukacijos pradžioje mokiniams buvo papasakota, kokie produktai yra naudingi žmogaus organizmui, kodėl svarbu valgyti vaisius ir daržoves bei kaip galima sveikai ir skaniai paįvairinti savo kasdienę mitybą. Vaikai susidomėję klausėsi ir aktyviai dalyvavo pokalbyje.
Vėliau prasidėjo pati smagiausia dalis – kokteilių ruošimas. Mokiniai rinkosi ingredientus, juos pjaustė, maišė ir plakė kokteilius. Kiekvienas galėjo pasijusti tikru virtuvės šefu. Didelį džiaugsmą suteikė ir kokteilių puošimas – vaikai dekoravo gėrimus vaisiais, uogomis bei kitais spalvingais priedais.
Edukacijos pabaigoje visi ragavo savo pagamintus kokteilius ir dalijosi įspūdžiais. Mokiniai džiaugėsi ne tik skaniu rezultatu, bet ir naujomis žiniomis bei smagiai praleistu laiku kartu.
Ši išvyka buvo naudinga, kūrybiška ir kupina gerų emocijų. 4b VDM klasės mokiniai grįžo pilni įspūdžių ir įkvėpti sveikiau maitintis.
Mokytoja Ineta Zabarienė