„Romuvos“ progimnazijos priešmokyklinukai PUG-1 ir 2a klasės mokiniai kartu su mokytojomis visą savaitę dalyvavo prasmingame projekte „Skaitau mažiesiems draugams“. Šio projekto metu antrokai kasdien lankėsi pas priešmokyklinukus ir skaitė jiems įvairias įdomias, nuotaikingas bei pamokančias pasakas.
Projektas tapo puikia galimybe 2a klasės mokiniams tobulinti savo skaitymo įgūdžius – vaikai mokėsi skaityti garsiai, aiškiai, raiškiai perteikti pasakų veikėjų emocijas, drąsiau kalbėti prieš klausytojus. Tuo tarpu priešmokyklinukai su dideliu susidomėjimu klausėsi vyresniųjų draugų skaitomų istorijų, plėtė savo vaizduotę, turtino žodyną ir dar labiau susipažino su knygų pasauliu.
Savaitę trukusį projektą vainikavo jaukus visų dalyvių susitikimas. Jo metu vaikai pristatė pieštas mėgstamiausių pasakų iliustracijas, dalijosi įspūdžiais apie girdėtas istorijas bei rinko įdomiausią skaitytą pasaką. Smagu buvo matyti vaikų kūrybiškumą, nuoširdų bendravimą ir draugišką bendradarbiavimą.
Šis projektas visiems vaikams suteikė daug naudos. Antrokai ugdė atsakomybę, pasitikėjimą savimi, bendravimo ir skaitymo gebėjimus, o priešmokyklinukai stiprino klausymo įgūdžius, domėjimąsi knygomis bei motyvaciją patiems kuo greičiau išmokti skaityti. Svarbiausia – vaikai patyrė skaitymo džiaugsmą, mokėsi draugystės, bendrystės ir suprato, kad knyga gali suartinti bei įkvėpti.
Mokytojos Asta Urbonė ir Birutė Jurytė