Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos I a. fojė surengta tvarumo kūrybinių darbų paroda „Perdirbk ir kurk: Robotas – tvarumas“, kurioje eksponuojami mokinių sukurti robotai iš antrinių žaliavų.
Parodoje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė – nuo PUG iki 8 klasių mokinių. Kurdami robotus mokiniai kūrybiškai panaudojo kartoną, plastiką, metalą bei įvairias buityje randamas medžiagas, suteikdami joms naują gyvenimą. Kiekvienas darbas išsiskyrė originalumu, kruopštumu, techniniais sprendimais bei kūrybišku požiūriu į tvarumą.
Šis iššūkis skatino mokinius atsakingai pažvelgti į vartojimą, aplinkosaugą ir antrinių žaliavų panaudojimo galimybes. Kurdami robotus mokiniai lavino kūrybiškumo, problemų sprendimo, bendradarbiavimo ir konstravimo įgūdžius.
Parodos metu darbai buvo įvertinti įvairiose nominacijose:
Už įspūdingiausią aukštį
Už plačiausią mastelį
Už subtiliausią miniatiūrą
Už detalių gausos meistrystę
Už medžiagų įvairovės pritaikymą
Už nepriekaištingą stabilumą
Už maksimaliai panaudotas antrines žaliavas
Už išradingą plastiko transformaciją
Už kūrybišką popieriaus ir kartono panaudojimą
Už netikėtą atliekų interpretaciją
Už estetiškai paslėptą antrinę kilmę
Už konstrukcinį tvirtumą
Už sudėtingiausią techninį sprendimą
Už kruopštų ir atsakingą atlikimą
Nuoširdžiai dėkojame visoms iššūkį priėmusioms klasėms, mokiniams, mokytojams ir tėveliams už kūrybiškumą, įsitraukimą bei bendrystę kuriant tvaresnę ateitį.
Technologijų mokytoja Asta Venskienė ir dailės mokytoja Asta Sidaugaitė-Montvidė